Szukaj w:

10 najczęstszych postanowień noworocznych

Czas czytania artykułu: 3 minuty

Mamy już nowy Rok, a więc i postanowienia noworoczne. Wielu z Was pewnie wciąż zbiera się, żeby zrobić retrospektywę tego, co działo się przez ostatnie 12 miesięcy i jak ewoluowały nasze życiowe wybory.

Postanowienia noworoczne to świetny sposób, dla osób, które mają problem z realizacją postanowionych sobie celi. Czym bowiem różnić się będzie najbliższy poniedziałek od każdego innego poniedziałku? Mamy jednak wrażenie, że nowy rok, to też nowa szansa. Poniżej przedstawiamy listę 10 najpopularniejszych postanowień noworocznych z kilkoma wskazówkami, jak wprawić je w życie i dlaczego warto to zrobić. Jeśli szukasz efektywnego sposobu, aby zmienić swoje życie na lepsze, koniecznie zapoznaj się z naszą listą:

  1. Rzucę palenie – Jedno z najczęściej słyszanych postanowień. Palenie to zły mały nałóg, który nie dość, że szkodzi Twojemu zdrowiu, to jeszcze wraz z papierosem spalasz zarobione przez siebie pieniądze. Musisz mieć dużo siły woli, aby postanowienie było skuteczne na dłużej, a nie tylko na 2-3 tygodnie.
  2. Schudnę – Nadwaga bardzo często kojarzyło nam się z Amerykaninem, który wcina hamburgery. Łączy się często jeszcze z postanowieniami „Będę więcej ćwiczyć” albo „Będę się odżywiać zdrowo”. Łatwo jest zacząć jeść zdrowo, ale wytrzymanie w postanowieniu to już zupełnie inna bajka.
  3. Skończę z prokrastynacją – lub po prostu „nie będę się lenić”. Największa bariera, która powstrzymuje większość ludzi od osiągania ich celi, to chęć zrelaksowania się i zabawy, zamiast pracy. Ciężko jest ukrócić sobie samemu czas na relaks, bo przecież „jestem tak zmęczony po pracy”. O narzędziach do pokonywania prokrastynacji pisaliśmy tu: http://brella.news/motywacja/w-pogoni-za-czasem-czyli-jak-walczyc-z-prokrastynacja.
  4. Nauczę się nowego języka – Postanowienie przydatne w życiu nie tylko prywatnym, ale też zawodowym. Motywacja do nauki języka? Samodzielne podróżowanie, możliwość czytania książek w danym języku. Jeśli szukacie dobrego narzędzia do monitorowania swoich postępów w nauce języka z czystym sumieniem polecam DuoLingo (https://pl.duolingo.com/) . Sporo znajomych korzysta też z Memrise (https://www.memrise.com/pl/), jednak nie ma on wersji na mój system operacyjny (jest dostępny tylko na Android i iOS).
  5. W końcu zacznę oszczędzać – Dwie trzecie Polaków deklaruje, że ma oszczędności, ale nie więcej niż 1-2 pensje. Tendencja ta co prawda zmienia się za sprawą większej edukacji finansowej i blogów takich jak Jak oszczędzać pieniądze Michała Szafrańskiego (http://jakoszczedzacpieniadze.pl/)
  6. Będę oglądać mniej telewizji – Mam tu na myśli też telewizję internetową. Tracimy mnóstwo czasu na gapienie się w ekran telewizora i komputerów. Ja osobiście pozbyłam się telewizora wiele lat temu, jednak wciąż zdarza mi się bezwiednie klikać kolejne klipy na YouTube i ani się obejrzę, a mija godzina, albo dwie. Co pomaga? Mocne postanowienie, że po godzinie 20 nie dotykamy urządzeń elektronicznych. Mocno polecam.
  7. Będę więcej czytać – Dane są przerażające. 63 % Polaków nie przeczytało w 2016 żadnej książki – podała w kwietniu Biblioteka Narodowa. Dane za 2017 pewnie będą podobne – liczba ta jest niezmienna od kilku lat. W biznesie ważne jest, żeby się rozwijać . Im więcej czytasz, tym bogatsze masz słownictwo, tym szybciej potrafisz powiązać ze sobą pewne rzeczy. Według badań, czytanie literatury pięknej pobudza empatię, książki wpływają też na wyobraźnie. Same korzyści.
  8. Będę aktywny – Wielu ludzi nie ma problemów z wagą. Postanowienia o ćwiczeniu z Chodakowską kojarzą nam się z kobietami z lekką nadwagą, które chciałyby stracić kilka centymetrów tu i ówdzie. Zapominamy jednak często, że większość z nas siedzi przez większość czasu – w domu i w pracy, a ma to niekorzystne skutki dla naszej kondycji i zdrowia. Znajdź sposób, aby spędzić trochę czasu poza ekranem monitora – może z rodziną lub przyjaciółmi, zbliżając więzy rodzinne?
  9. Poznam nowych ludzi – Wkraczając w życie zawodowe w niepamięć idą nasze studenckie aktywności. Zazwyczaj popołudnia spędzamy na kanapie w domu, tracąc wiele interesujących okazji do networkingu i tego, żeby po prostu przeżyć coś fajnego. Spotkanie nowych ludzi może być korzystne dla Twojego zdrowia psychicznego, a także kariery. Nie bój się więc wyjść z domu i zawiązać kilka nowych przyjaźni. Dodatkowe korzyści? Przezwycieżenie nieśmiałości i zdobycie nowej wiedzy, a może i pasji
  10. Zarabiaj więcej pieniędzy – Cel wielu ludzi biznesu. I chyba najtrudniejsze z postanowień noworocznych. Musi być sumą wypadkową włożonej w pracy, zarządzania sobą w czasie, umiejętności, doświadczenia, ale też w minimalnym stopniu szczęścia. W którymś momencie odkrywasz, że aby osiągać sukcesy, warto delegować to, co zajmuję Twój zbędny czas. W tym miejscu pojawiają się Asystenci Brella – zespół osób, które pomogą Ci w zadaniach prywatnych i służbowych, abyś miał możliwość skupienia się na tym, co ważne.
Zaciekawi Cię również:  Personal branding dla introwertyków: to możliwe!
Brella Magazyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *