Szukaj w:

6 grup na Facebooku, do których powinieneś dołączyć już dziś, prowadząc swój biznes

Czas czytania artykułu: 2 minuty

Społeczność zgromadzona wokół danego biznesu to podstawa funkcjonowania każdej firmy. Grono zaangażowanych osób, które w razie awaryjnej sytuacji są w stanie podpowiedzieć co zrobić, podeślą nam nowych klientów, podzielą się cenną wiedzą – to marzenie każdego przedsiębiorcy.

A czy wiesz, że to o czym mówimy leży na wyciągnięcie ręki? Ot tak, w grupach na Facebooku.

Reklama

Reklama na Facebooku kosztuje – niemało. Spora część grup została stworzona specjalnie po to, by wrzucać na nie swoje fanpage, ofertę itd.  W tych grupach musimy liczyć się z bardzo krótką żywotnością posta, dziennie dodawane jest na nie około 10 wpisów, więc nasza reklama bardzo szybko zjedzie w dół osi czasu. Nie mniej jednak jest to reklama darmowa, a posty dziennie przeglądają setki osób. Gra jest więc warta świeczki. Poniżej dwie największe i najbardziej aktywne grupy, gdzie możesz linkować swój profil czy stronę.

  1. Reklamuj swój biznes

https://www.facebook.com/groups/449369338494186/

  1. Zareklamuj się / Promocje / Reklama / Ogłoszenia

https://www.facebook.com/groups/add24reklamapl/

Pamiętaj też, że z tej grupy możesz korzystać w inny sposób np. szukając partnera biznesowego, podwykonawcy czy dostawcy.

 

Wsparcie

Każda firma przeżywa kiedyś kryzys. Ważne, by mieć przy sobie wtedy dobrego doradcę, który podpowie, jak wyjść z trudnej sytuacji. Z własnego doświadczenia polecamy dwie grupy:

  1. „Jak stworzyć swój pierwszy biznes” grupa dla czytelników i sympatyków

https://www.facebook.com/groups/311718539257847/

Grupa  trzymająca poziom – znajdziesz tu motywacje, wsparcie. Administratorzy to doświadczeni przedsiębiorcy, którzy służą pomocą  i chętnie odpowiadają na pytania. A i sama społeczność, jest jedną z najbardziej aktywnych w grupach facebookowych. Dla osób raczkujących w biznesie, ale nie tylko.

  1. Planuj biznes z głową

https://www.facebook.com/groups/planujebiznes

W biznesie nie ma nic gorszego, niż działanie po omacku. Celem grupy jest nie tylko wymiana wiedzy i doświadczeń o biznesie i jego planowaniu, ale też np.  wspólne ustalanie priorytetów na dany tydzień. Może ktoś akurat Twoim priorytetem jest znalezienie nowego księgowego, a inny członek grupy – księgowy – myśli o znalezieniu nowych zleceń?

Zaciekawi Cię również:  Pięć firm, w których każdy chciałby pracować

 

Ciekawe szkolenia

Z grup facebookowych warto korzystać też jako z bazy wiedzy o ciekawych wydarzeniach i szkoleniach. Coraz częstszą formą szkoleń są bezpłatne webinaria i transmisje live na Facebooku. A może sam masz mocną stronę, z której mógłbyś podszkolić innych?

  1. Bezpłatne szkolenia

https://www.facebook.com/groups/bezplatneszkolenia/

  1. Darmowe Szkolenia

https://www.facebook.com/groups/darmowe.szkolenia/?ref=br_rs

 

Ludzie mają naturalną skłonność do zbierania się w grupy – wynika to z naszej genetyki, historii. Po prostu w więcej osób, łatwiej znaleźć rozwiązanie problemu, sukces też lepiej smakuje, gdy się nim podzielimy. A może Ty znasz jeszcze jakieś grupy, którymi warto się podzielić? Koniecznie daj nam znać w komentarzu.

 

Brella Magazyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *