Szukaj w:

Amazon zamiast Allegro?

Czas czytania artykułu: 2 minuty

Od swego powstania w latach 90, Amazon zdobył sławę innowatora handlu detalicznego,  na zawsze zmieniając sposób, w jaki konsumenci kupują produkty.

Przez dwadzieścia lat, mała firma poczyniła ogromny postęp – cena akcji wzrosła na prawie 50,000%. Amazon zamienił się w giganta e-commerce, który jest obecnie szacowany na ponad 460 miliardów dolarów. Dodatkowo korporacja jest czymś znacznie więcej niż tylko platformą e-commerce, ponieważ jej działalność szybko rozszerzyła się na inne branże.

Amazon jest właścicielem Amazon Web Services, serwisów na podstawie „cloud computing” dla osób fizycznych, firm i rządów. Amazon inwestuje w rozwój robotyki i produkcję elektroniki. Firma ma swoje linie odzieży i zabawek. Od niedawna Amazon nawet finansuje produkcję filmowe oraz współpracuje z firmą DC, potentatem w branży komiksów.

Biorąc pod uwagę, że Amazon przez ostatnie lata skoncentrował się na rozwijaniu branży IT, firma ma potencjał oraz perspektywę do inwestowania w nią. Amazon już ma projekt nowego oprogramowania na kształt Office’u od Microsoft oraz odpowiednik programu Skype – aplikację Chime. W przyszłości Amazon przewiduje ulepszenie asystenta Alexy, która na moment obecny ma około 10 000 umiejętności i może konkurować z Siri od Apple lub programem Google Assistant. Korporacja ma też plany na podbicie rynku innowacyjnych technologii, o czym świadczą ich projekty związane z lotami w kosmos.

Nie trzeba nawet wspominać o tym, że zasięg Amazona jest oszałamiający – co miesiąc ma ponad 2 miliardy odwiedzających.

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć produkt, którego nie kupimy przez platformę Amazon. Ogromny wpływ korporacji na rynku sprzedaży Internetowej sprawia, że jest to bardzo atrakcyjna platforma dla detalistów, którzy chcą wykorzystać zasięgi giganta by odnotować wzrostu ruchu na podstronach swoich sklepów.

Amazon dostosowuje się do nowych technologii, aby ułatwić życie Użytkownikom. Za pomocą informacji zapisanych w pliku Klienta, jest niezwykle łatwo złożyć zamówienie poprzez jedno kliknięcie lub jedno polecenie głosowe. Dodatkowo, Amazon ma opcję darmowej 2-dniowej wysyłki w ramach usługi Prime, co eliminuje dwa główne problemy w E-commerce – długi czas oczekiwania i koszty dostawy.

Zaciekawi Cię również:  6 grup na Facebooku, do których powinieneś dołączyć już dziś, prowadząc swój biznes

Właśnie dlatego Amazon jest liderem wśród innych platform e-commerce. Wybierając Amazon – wybierasz nowoczesny sposób na sprzedaż swoich produktów oraz łatwą i wygodną drogę do zakupów.

Latest posts by Brella Magazyn (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *