Szukaj w:

Aplikacja zwiększająca produktywność? Poznaj kilka prostych narzędzi

narzędzia

Czas czytania artykułu: 2 minuty

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego osoby, które mają tyle samo czasu, są w stanie zrobić dużo więcej niż Ty?

Specjalizujemy się w zyskiwaniu czasu dla Ciebie, dlatego to temat dla nas ważny i będziemy do niego niejednokrotnie wracać. Zwłaszcza że produktywność i dobra organizacja pracy to rzeczy, które wymagają ciągłych ćwiczeń, prób i są kwestią indywidualną dla każdego. To, co zadziała na jedną osobę, niekoniecznie będzie dobre dla innych.

Planowanie – czy wiesz, ile rzeczy w Twoim życiu jest zaplanowane, a ile jest dziełem przypadku? Planuj. To pozwoli Ci uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, ograniczyć zużyty czas i energię,

Dzisiaj przedstawimy Wam 5 aplikacji, które ułatwiają bycie bardziej produktywnym. 

1. Evernote

aplikacja

Planowanie bez zapisywania nie jest planowaniem. Myśl, którą raz zapiszemy, nie zajmuje już naszej głowy, a jednak nie ma ryzyka, że gdzieś przepadnie. Zresztą mówi o tym hasło aplikacji: „Evernote – Twój drugi mózg”. Aplikacja jest bardzo intuicyjna. Możesz tu dodawać notatki ręczne, czy pracować zespołowo. Działa zarówno na komputerze, jak i telefonie. Możesz ją zintegrować z innymi aplikacjami, dzięki temu staje się niezwykle funkcjonalnym narzędziem.

2. Remember the milk

aplikacja

Jeżeli pracowanie nad nawykami nadal sprawia Ci trudności to wypróbuj  Remember The Milk. W aplikacji możesz utworzyć listy to do, następnie ustawić przypomnienie i nawet przydzielić zadania innym. Aplikacja dodatkowo synchronizuje się pomiędzy urządzeniami, z których korzystasz. Teraz już nic Ci nie umknie!

3. ToDoist

aplikacja

Bardzo popularna aplikacja. Wygrywa przede wszystkim swoją przejrzystością. Nad Remember the Milk ma przewagę pod względem możliwości nadawania zadaniom priorytetów i tworzenia projektów.

4. Google Calendar

aplikacja

Nie zawsze i nie wszystko da się zaplanować w papierowym kalendarzu. Wtedy z pomocą przychodzi stary, dobry kalendarz Google. Jeżeli jeszcze nie używasz tej aplikacji – daj jej szansę. Kalendarz zintegrowany jest z własną aplikacją z listami zadań, możesz ustawić nie tylko wydarzenia, ale także przypomnienia oraz realizować cele.

Zaciekawi Cię również:  Profesjonalna obsługa klienta - sklep internetowy

5. Google Keep

aplikacja

Google Keep to kolejna aplikacja od Google, która świetnie się sprawdza. Podobnie jak Evernote ma możliwość tworzenia notatek ręcznie. Możesz zapisać link na później, oznaczyć go etykietą i dodatkowo zmienić kolor notatki.

To tylko wierzchołek góry lodowej aplikacji do planowania i organizacji. Jeżeli nadal nie jesteś pewna, pewien która z nich najbardziej będzie Ci odpowiadiać – zrób testy! Wszystko zależy od tego, jak lubisz pracować, co najlepiej działa na Twój mózg, jakie rzeczy zapamiętujesz najlepiej, a jakie po prostu Cię rozpraszają.

 

Przeczytaj więcej o wyrabianiu pozytywnych nawyków tutaj.

Brella Magazyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *