Szukaj w:

Dlaczego nigdy nie osiągniesz sukcesu?

Czas czytania artykułu: 2 minuty

Zastanawiałeś się czasem, dlaczego pomimo Twoich usilnych starań, nie udaje Ci się realizować swoich zawodowych planów? Utarło się, że winą za swoje niepowodzenia najczęściej obarczamy przełożonych lub kolegów z pracy.

Trudno jest nam spojrzeć na siebie krytycznym okiem i dostrzec, że nie wszystko, co robimy faktycznie przybliża nas do awansu. Jest kilka elementów, które mogą niezauważenie blokować nasz rozwój. Sprawdź czy dotyczą one także Ciebie.

MASZ KOMPLEKSY

Nieustannie porównujesz się do innych, w obawie, że możesz od nich odstawać. Spędzasz większość czasu na analizowaniu osiągnięć kolegów, ich ubioru, znajomości, samochodów, którymi jeżdżą, ilości rozmów, które przeprowadzają z szefem. W towarzystwie ludzi z pracy czujesz się, jak „ubogi krewny”, który przypadkowo został zaproszony na spotkanie. Natychmiast przestań to robić!

Znajdź w sobie siłę i zacznij doceniać swoją pracę i osiągnięcia. Nie wykluczaj się z grona najlepszych tylko, dlatego, że WYDAJE CI SIĘ, że nie powinieneś wśród nich być. Jeśli Ty sam nie potrafisz znaleźć w sobie mocnych stron, jak ma dostrzec je Twój przełożony?

NIE JESTEŚ ELASTYCZNY

Kurczowo trzymasz się zakresu obowiązków, a na każde od niego odstępstwo reagujesz, jak na atak ze strony Ciemnych Mocy. Nie godzisz się na żadne zmiany, nawet jeśli pozostała część zespołu jest im przychylna. Nigdy nie deklarujesz pomocy, nawet w trudnych sytuacjach. Trzeba przyjść pół godziny wcześniej do pracy? Nie ma opcji. Koleżanka z pracy zachorowała i trzeba przejąć jej zmianę?  To nie Twój problem.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Zmiany są dobre! Chęć pomocy w patowych sytuacjach to także element, który postawi Cię w dobrym świetle w oczach przełożonego. Przy okazji może uda Ci się nawiązać dobre relacje z zespołem? W grupie siła, nie zapominaj o tym.

ROBISZ Z SIEBIE OFIARĘ

To Tobie przytrafiają się najgorsze zadania, najtrudniejsi klienci, a sprzęt na którym pracujesz jest najstarszy i najmniej sprawny. Kiedy coś Ci nie wyjdzie, szukasz winnych dookoła, oskarżając kolegów oraz „pechowy los”. Nie zgłaszasz się do nowych projektów, bo „pewnie i tak nie wyjdzie” albo po prostu „nie potrafisz tego zrobić”.

Nikt nie lubi malkontentów. Każdy ma czasem gorszy dzień, ale usprawiedliwianie swoich niepowodzeń brakiem szczęścia w życiu, jest mało profesjonalne. Po prostu – przestań biadolić i weź się do pracy. Twój szef na pewno to doceni.

Zaciekawi Cię również:  Zniechęcenie w pracy - co możesz zrobić, by go uniknąć?

BOISZ SIĘ PODEJMOWAĆ DEZYCJE

Na myśl o tym, że musisz podjąć jakąś decyzję, ogarnia Cię strach. Tak bardzo dbasz o relacje z kolegami, że odrzucasz od siebie wszystkie trudne tematy w nadziei, że kiedyś same się rozwiążą. Nie bierzesz na siebie odpowiedzialności w obawie, że podejmiesz nieodpowiednią decyzję i ktoś się na Ciebie obrazi.

Bez względu na to, jakie stanowisko zajmujesz, brak decyzyjności to brak autorytetu wśród współpracowników. Osoby, które uciekają od trudnych tematów i decyzji, nawet jeśli są najmilszymi osobami w firmie, nigdy nie będą brane pod uwagę przy nominacjach do awansów.

ZAJMUJESZ NIEODPOWIEDNIE STANOWISKO

Czasem okazuje się, że praca, którą wykonujemy nie do końca jest tym, co powinniśmy robić. Przeanalizuj swoją sytuację i sprawdź czy Twoją blokadą nie jest zwyczajnie niechęć do pracy, którą aktualnie wykonujesz. Może dużo lepiej czułbyś się w dziale marketingu niż w kadrach? To nic złego przyznać się do tego, że się w czymś nie sprawdzamy albo, że brakuje nam kompetencji.

Nie blokuj swojego rozwoju. Naucz się słuchać siebie i dokonywać wyborów, które będą dobre dla Ciebie i Twojej kariery. Bądź szczery sam ze sobą, nie pożałujesz.

Podobno praca nad sobą to jedyna pewna robota w życiu, ale też najbardziej satysfakcjonująca. Pracuj zatem nad sobą i ciesz się swoimi dokonaniami. Bądź swoim własnym motywatorem! Nie zapomnij też podzielić się z nami swoją receptą na sukces.

Jeden komentarz na temat “Dlaczego nigdy nie osiągniesz sukcesu?”

  1. Pingback: Własny biznes? 5 oznak, że jesteś na to gotowy - Blog Brella.pl
  2. Trackback: Własny biznes? 5 oznak, że jesteś na to gotowy - Blog Brella.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *