Szukaj w:

Podcasty – dlaczego warto ich słuchać?


Podcasty stały się w Polsce niebywale popularne. Coraz więcej osób staje się nie tylko wiernymi słuchaczami, ale również odnoszącymi duże sukcesy twórcami. W poniższych punktach znajdziecie argumenty, które mamy nadzieję, przekonają Was, że warto na własnej skórze sprawdzić fenomen podcastów. Kto wie, może pewnego dnia ktoś z Was zasiądzie przed mikrofonem i stworzy własne publikacje?

1. Zawsze i wszędzie

Podcastów możesz słuchać właściwie w każdej sytuacji: jadąc do pracy metrem lub samochodem, idąc na spacer, biegając, ćwicząc na siłowni, sprzątając czy gotując. Wymieniać można by w nieskończoność. W dodatku większość aplikacji pozwala na słuchanie offline, dzięki czemu nawet lot samolotem nie będzie żadną przeszkodą!

2. Wiedza i rozwój na wyciągnięcie ręki

Tematyka podcastów jest właściwie nieograniczona. Interesujące tematy znajdą dla siebie miłośnicy sportu i zdrowego odżywiania, pasjonaci podróży, osoby chcące powiększyć swoją wiedzę dotyczącą ekonomii, marketingu lub nawet ekologii. Słuchanie podcastów stało się również świetną pomocą w procesie nauki języków obcych. Możemy też znaleźć wiele rozmów z inspirującymi ludźmi i dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

3. Oszczędność czasu

Biorąc pod uwagę, że podcastów możemy słuchać jednocześnie robiąc coś innego (patrz punkt pierwszy), możemy powiedzieć, że zyskujemy w ciągu dnia nawet kilka dodatkowych godzin. Włącz podcast ekonomiczny w trakcie parzenia porannej kawy i przyrządzania śniadania. Jadąc do pracy zorganizuj dla siebie lekcję angielskiego, a przy wieczornym joggingu włącz odcinek o tym, jak zrezygnować z etatu i założyć własną działalność. Być może słuchanie podcastów nie zmieni od razu całego Twojego życia. Pozwoli Ci jednak spojrzeć na niektóre sprawy z zupełnie nowej perspektywy.

4. Powszechna dostępność

Podcastów można słuchać na Androidzie, iPhonie, tablecie, czy laptopie. W dzisiejszych czasach ze świecą szukać osoby, która nie miałaby dostępu do chociaż jednego z wymienionych urządzeń. Podcasty często są dostępne na stronach internetowych twórców, ale najlepszym i najwygodniejszym sposobem na ich odsłuchiwanie jest korzystanie z przeznaczonych do tego darmowych aplikacji.

Zaciekawi Cię również:  5 wskazówek, jak skutecznie wyznaczać i osiągać cele
5. To ty podejmujesz decyzję co, gdzie, kiedy

Rozwój mediów internetowych uwolnił nasz czas i dał sporo swobody jeżeli chodzi o układanie planu dnia. Skończyło się podporządkowanie naszego grafiku pod godziny, w których czekaliśmy na ulubione programy telewizyjne.

Podcasty umożliwiają nam podejmowanie decyzji o tym w jakich godzinach i okolicznościach chcemy poświęcić na nie swój czas. Dodatkowo to do nas należy wybór treści. Nie musimy słuchać wszystkich odcinków danego twórcy „od deski do deski”. Możemy wybierać tylko te tematy, które naprawdę nas interesują.

 

Słuchanie podcastów może być naprawdę świetnie i pożytecznie spędzonym czasem. Mamy nadzieję, że powyższe argumenty zachęcą Was do tego, aby chociaż spróbować. Tych których przekonywać już nie trzeba zachęcamy do podzielenia się listą swoich ulubionych podcasterów w komentarzach.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z listą 5 podcastów, które zmotywują Cię do działania.

Brella Magazyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *