Szukaj w:

Ich podcastów warto słuchać. 5 osób, które zmotywują Cię do działania

Czas czytania artykułu: 2 minuty

Jesteś przedsiębiorcą, dyrektorem zarządzającym, a może studentem na ostatnim roku studiów dopiero wkraczającym niepewnie na rynek pracy? Prócz jasno ustalonego celu, każdy z nas potrzebuje w którymś momencie bodźca, tego impulsu, który pchnie nas do zrobienia odpowiedniego kroku.

Idealnie sprawdzają się tu dostępne w Internecie nagrania i podcasty. Jest ich cała masa. Jeśli jeszcze nie miałeś do czynienia z tego typu źródłem wiedzy i inspiracji, poniżej kilka sylwetek, które warto śledzić w Sieci: 

1. Simon Sinek

Każdego ranka budzisz się zainspirowany, a wracasz do domu z poczuciem spełnienia – to główna dewiza Simona Sinek. Uznany mówca, motywator, występujący wielokrotnie na TEDx.

Opowiada o tym, dlaczego niekiedy czegoś nam brakuje, mimo że wciąż dążymy do doskonalenia, o tym jak często młodzi ludzie zderzają się z brutalną rzeczywistością i jak ważne są relacje z innymi ludźmi w życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Uczy swoich odbiorców cierpliwości w biznesie, innowacyjnego spojrzenia.

Jeśli chcesz rozpocząć oglądanie filmików Simona Sinek, koniecznie zacznij od „Why you don’t succeed”

2. Gary Vaynerchuk

Pełen energii człowiek, lider biznesu, z pasją opowiadający o tym, jak odnieść sukces w biznesie i sprzedaży. W prosty i dobitny sposób motywuje do zrobienia pierwszego kroku, aby zmienić coś w swoim życiu i rozpocząć własny interes. Opowiada m. in. jak przełamać wzorzec, który powtarzamy każdego dnia. Namawia każdego, a zwłaszcza starsze pokolenie do tego, żeby wziąć życie w swoje ręce i rozróżnić to, że powinniśmy „robić”, a nie „próbować robić”.

I tutaj również polecę rozpocząć od jego wypowiedzi na temat Millenialsów. U Gary’ego każdy znajdzie coś dla siebie – 20-letni milenials i 49-letnia „kura domowa z dwójką dzieci” (często podawana jako przykład), którzy chcieliby w końcu zacząć spełniać swoje marzenia.

3. Adam Grzesik

Motywator, trener biznesu. Doświadczony przedsiębiorca – od wielu lat prowadzi własne firmy i pomaga innym prowadzić ich biznesy. Autor świetnego cyklu webinarów na temat lejków sprzedażowych i innych narzędzi marketingowych, które pozwolą Ci rozkręcić Twój biznes.

Adam Grzesik ma ogromne doświadczenie – piastował urząd dyrektora generalnego w firmie Eurocash. Dzięki jego działaniom firma zarejestrowała bardzo duże zyski. Mimo pewnej i dobrze płatnej posady zaryzykował i założył własną firmę, która zajmuje się pomaganiem innym przedsiębiorcom. Opracował metodę Kwadrant Zyskownej Firmy. Jego materiały to pozycja obowiązkowa dla każdego przedsiębiorcy, który chce zwiększyć obroty swojej działalności. Ogromna dawka doświadczenia i motywacji, która pomoże wam rozwinąć biznes.

Zaciekawi Cię również:  Chcesz żyć lepiej? Wyśpij się! 10 sprawdzonych life hacków na dobry sen

4. Jacek Walkiewicz

Psycholog, autor wielu programów szkoleniowych dla dorosłych, mówca motywacyjny, trener. Wykłady motywacyjne prowadzi od przeszło 20 lat. Był na ustach wszystkich po wystąpieniu „Pełna moc możliwości”.  Opowiada w sposób energetyzujący, pełen humoru, i pasji. Jego wystąpienia pełne są przykładów z życia wziętych. Spełnia swoje marzenia – kupno kampera, otworzenie księgarni. Zapala młodych ludzi, i nie tylko, do pójścia własną ścieżką.

5. Kamila Rowińska

Jedyna kobieta w dzisiejszym zestawieniu, chociaż inspirujących kobiet jest całe mnóstwo.

Coach i przedsiębiorca, autorka książek na temat rozwoju osobistego i biznesu. Namawia kobiety do wzięcia odpowiedzialności za siebie i za swój sukces. Prócz wielu mów motywacyjnych, pokazuje siebie i swój biznes od kuchni – cieszy się to równie dużą popularnością, jak jej podcasty motywacyjne. Współpracuje z największymi – m. in. z Brianem Tracy. Można było ją usłyszeć m.in. w „Życiu bez ograniczeń”. Podpowiada, jak uwierzyć w siebie, jak zerwać z swoimi fałszywymi przekonaniami.

Istnieje bardzo wiele wartościowych podcastów w sieci. Te kilka postaci przytoczonych dzisiaj ma być jedynie inspiracją do poszukiwań video, nagrań i autorytetów, które pchną Ciebie i Twój biznes na sam szczyt.

Znasz wyjątkowe podcasty, które chcesz, by były opisane? Koniecznie daj znać w komentarzu lub na asystenci@brella.pl.

Brella Magazyn

2 komentarze na temat “Ich podcastów warto słuchać. 5 osób, które zmotywują Cię do działania”

  1. Pingback: Wieczór z książką? Te pozycje powinny Cię zainteresować - Blog Brella.pl
  2. Trackback: Wieczór z książką? Te pozycje powinny Cię zainteresować - Blog Brella.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *