Szukaj w:

Jak wyrobić w sobie pozytywne nawyki?

Wyrób pozytywne nawyki, żeby lepiej wyznaczać i zawsze osiągać swoje cele.

Czas czytania artykułu: 2 minuty

 

Nawyki, czyli wyuczone zachowania w konkretnych sytuacjach nie zawsze przynoszą nam korzyści. Jak pozbyć się negatywnych postaw i zastąpić je dobrymi? W życiu ciężko jest zmienić coś z dnia na dzień, szczególnie gdy praktykujemy to latami.

Niewątpliwie budowanie zdrowych nawyków może mieć duży wpływ w perspektywie długiego okresu. Tryb tworzenia nawyków będzie pomocny zarówno w osobistej sferze życia jak i zawodowej.

Jak już ustalono, niełatwo jest wyrobić sobie nowy nawyk. Bez odpowiedniej motywacji oraz wiedzy, ciężko jest doprowadzić do momentu, w którym  wykonywane czynności stają się oczywistym obyczajem.

Na całe szczęście dzięki doświadczeniu i praktyce innych osób, możemy czerpać od nich informacje. Z pewnością pomogą nam znaleźć najskuteczniejszą drogę do stworzenia takich nawyków, które chcemy. Możliwości i źródeł jest mnóstwo, oto kilka z nich:

Książka ,,Siła nawyku”, autor: Charles Duhigg

Książka Duhigga pozwala zrozumieć podstawy Twoich nawyków i wyjaśnia procesy zachodzące w mózgu. Autor na sprawdzonych przykładach dowodzi, że świadomość, zrozumienie i zmiana nawyków pomagają osiągać wymarzone cele. Niewątpliwym atutem jest także sam język i styl pisania książki, który czytelnicy oceniają jako felietonowy i przyjemny do czytania.

Jadwiga Korzeniewska i jej blog

Jadwiga to socjolożka, trenerka i coachka, która motywuje, wspiera i nakierowuje do zmiany nawyków. Na jej blogu znajdziesz informacje w takiej formie, w jakiej najbardziej je lubisz przyswajać, może to być: podcast, książki jak i kursy, a także konferencje.

Artykuł Natalii Grzesiak

Co prawda od jednego artykułu nie zmienisz diametralnie nawyków, ale może to być dobra podstawa i początek. Warto uzmysłowić sobie, czego oczekujemy od wprowadzenia rutynowych czynności w życie, jak ma to nam pomóc i dlaczego chcemy do nich dążyć.

Podcast – Jak zmienić nawyki i budować samodyscyplinę?

Ten podcast może Ci pomóc w ukształtowaniu samodyscypliny i związanych z nią nawyków. Podcast jest pełen wskazówek i case’ów, które możesz u siebie zaimplementować. Dodatkowo ma zamieszczony artykuł, który pomoże Ci wszystko poukładać w głowie oraz odsyła do źródeł, z których możesz czerpać i pogłębiać wiedzę.

Zaciekawi Cię również:  Boisz się przemawiać publicznie? Zawładnij każdą sceną! Poznaj sekrety najlepszych mówców TED
Gra planszowa ,,Kraina Nawyków” autor: Andrzej Bernardyn

Jeśli nie jesteś fanem tradycyjnych rozwiązań i szukania pomocy wśród książek, podcastów czy szkoleniowców – ten sposób jest dla Ciebie. Ta gra planszowa ma za zadanie motywować Cię i przypominać o codziennych obowiązkach. Pozwala na rozwinięcie nawyków i zwiększenie efektywności.

Praca nad nawykami może mieć świetne skutki i wcale nie musi być nierówną, ciężką walką. Poza samymi powtarzalnymi czynnościami trenujesz także samodyscyplinę, która niewątpliwie pomaga w życiu osiągać cele. Mam nadzieję, że przedstawione wyżej przykłady pomogą Ci na co dzień i będziesz bardziej świadomie i z sukcesem podchodzić do kolejnej próby wyrobienia nawyku.

Więcej o skutecznym wyznaczaniu i osiąganiu celów przeczytasz w naszym poście.

 

Natalia Szumała

Brella Magazyn

3 komentarze na temat “Jak wyrobić w sobie pozytywne nawyki?”

  1. Pingback: Efektywne delegowanie - Blog Brella.pl
  2. Trackback: Efektywne delegowanie - Blog Brella.pl
  3. Pingback: Sztuka pisania maili - Blog Brella.pl
  4. Trackback: Sztuka pisania maili - Blog Brella.pl
  5. Pingback: Aplikacja zwiększająca produktywność? Poznaj kilka prostych narzędzi
  6. Trackback: Aplikacja zwiększająca produktywność? Poznaj kilka prostych narzędzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *