Szukaj w:

Lato 2019 – najlepsze wakacyjne kierunki

Kierunki turystyczne w 2019

Jeśli lubisz planować tak jak asystenci @Brella, to pewnie już zastanawiałeś się nad tym jak spędzić tegoroczny urlop. Biura podróży przeżywają oblężenie, a to przede wszystkim dlatego, że podróżujemy coraz chętniej i nie boimy się odkrywać nowych kierunków.
Jakie kierunki wybierzemy w tym roku?

Turcja

Po dwóch słabszych latach, powróciła do łask i znalazła się na podium turystycznych wojaży Polaków. Rejon najczęściej odwiedzany to Riwiera Turecka – piaszczyste plaże, lazurowe wybrzeża i idealna pogoda, sąsiadujące z architektonicznymi cudami czasów antycznych. Dlaczego wybieramy Turcję? Bo ma najkorzystniejsze ceny w stosunku do 4/5 gwiazdkowych hoteli w pakietach all inclusive.

Wyspy greckie

Jest ich ponad 2 tysiące, a około 200 z nich jest zamieszkałych. Najpopularniejsze z nich wybieramy, ponieważ ich charakter i klimat nie zmieniły się od kilku stuleci. Ponadto nie brakuje na nich piaszczystych plaż, urokliwych zatoczek, śladów starożytności i wyśmienitej kuchni.

Rodos – największa z wysp w archipelagu Dodekanezu, turyści doceniają starą część miasta Rodos, która bywa określana architektoniczną perłą basenu Morza Śródziemnego. Przybywają tu również wielbiciele windsurfingu, ze względu na sprzyjający wiatr.

Kreta – największa grecka wyspa. Miłośnicy historii znajdą tu imponujące ślady dawnych kultur, m.in. minojskiej. Wrażenie robi też przyroda. Wystarczy wybrać się do wąwozu Samaria lub do jaskini Dikte, w której według greckich mitów przyszedł na świat Zeus.

Santorini – pierwsze miejsce w rankingu. Turyści przyjeżdżają tu głównie dla znanej z wielu pocztówek wioski Oia. To tutaj można spacerować wśród białych, częściowo wykutych w skale domów i kościołów z niebieskimi kopułami. Z kolei czerwona plaża w okolicy Akrotiri bywa uznawana za najpiękniejszą plażę greckich wysp.

Bałkany

Zaczynają brylować w rankingach turystycznych, zazwyczaj wybieramy Albanię, Bułgarię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę czy Chorwację. Niezależnie od pory roku te państwa przyciągają tysiące turystów, którzy poszukują malowniczych krajobrazów, smacznej kuchni, słodkiego lenistwa, ale i aktywnego wypoczynku.

Zaciekawi Cię również:  Lepsza koncentracja? Zacznij grać na instrumencie! 

Najnowszym trendem pojawiającym się w wyborach turystycznych rodaków jest ucieczka do miejsc bez dostępu do Internetu. Pragniemy się wyciszyć, zaznać „slow life”, docenić życie w zgodzie z naturą i odpocząć od pracy i codzienną pogonią…
A ty zaplanowałeś już urlop? 😊 Jeśli tak, to napisz, gdzie jedziesz. Jeśli nie, @Brella może Ci pomóc w zdobyciu najlepszych wakacyjnych ofert!

Latest posts by Brella Magazyn (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *