Szukaj w:

Top 5 filmów, w których występują prywatni asystenci

Czas czytania artykułu: 3 minuty

Praca asystentki jest nie tylko ciekawa, ale również inspirująca. Sprawdź nasz “Top 5” filmów, w których występują prywatni asystenci i na własne oczy zobacz jak wygląda ten zawód!

1. Diabeł ubiera się u Prady (2006)

Film o pracy, modzie i chęci zdobycia wymarzonego szczebla kariery. Ekranizacja książkowego bestsellera Lauren Weisberger opowiada o Andy Sachs (Anne Hathaway). Dziewczynie, która zastała asystentką jeden z najbardziej wpływowych osób w nowojorskim świecie mody.

Przed jakimi wyzwaniami zostanie postawiona Andy? Jakie sprawy może załatwić? Zamówić prywatny samolot, podczas gdy panuje sztorm – to łatwe! Zorganizować egzemplarz jeszcze niewydanej powieści – Tak samo proste! Determinacja i pomysłowość to w końcu cechy dobrego asystenta.

„Diabeł ubiera się u Prady” to idealny seans na wieczór. Wciśnij „Play” i razem z główną bohaterką wejdź do świata prywatnej asystentury!

Żródło: http://www.imdb.com/title/tt0458352/mediaviewer/rm3179318272

2. Praktykant (2015)

Chociaż nie do końca jest to film o asystentach w sensie stricte, to idealnie pokazuje nam świat pracowników tej profesji. Na ekranie ponownie widzimy Anne Hathaway, tym razem w roli dyrektorki młodej firmy, która specjalizuje się w sprzedaży odzieży przez Internet. Czego potrzebuje kierownik takiej działalności? Jakie zadania może zlecać? Odpowiedzi na te pytania udzieli filmowy Ben, który znudzony emeryturą postanawia zostać asystentem postaci Hathaway. To dzięki niemu poznamy nie tylko wagę pracy asystenta, ale również ciężar odpowiedzialności lidera.

Praktykant z 2015 roku jest jednym z tych miłych filmów, które pomagają zrozumieć siebie, przemyśleć podejście do życia oraz wynieść wnioski na temat sukcesu i ciężkiej pracy. Dodatkowo, obraz ten w ciepłych nutach wykrzykuje, że doświadczenie zdobywamy przez całe życie, a nasz wiek nie ma tu nic do rzeczy… a nawet więcej: że doświadczenie zawsze jest w modzie.

Źródło: http://www.imdb.com/title/tt2361509/mediaviewer/rm1195372288

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=R1z5q6SSH00

3. Steve Jobs (2015)

Ekranowa biografia Steve’a Jobs’a z 2015 roku nie rozmija się bardzo z jego realną sylwetką. Jednakże, przez pryzmat historii o kultowym wizjonerze, widzimy również historię jego prawej ręki: Joanny Hoffman. U zarania firmy Jonna była jedyną kobietą w zespole Apple. Nie była tylko pomocnikiem Jobsa, ale również odpowiadała za wszystkie kampanie marketingowe młodego giganta. Była przy założycielu Apple 25 lat i zawsze organizowała oraz uczestniczyła w prezentacjach kluczowych dla marki produktów.

Zaciekawi Cię również:  8 prostych zasad bezbolesnej współpracy

Inspirujący film o woli i wizji, pracy i talencie. Film, który jak żaden innym pokazuje ile siły, cierpliwości i stalowych nerwów musi mieć prywatny asystent. Kate Winslet w roli Joanny wygrywa każdą z tych cech.

Źródło: http://www.imdb.com/title/tt2080374/mediaviewer/rm4200459264

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=R0IwgWzfGr4

4. Seks w wielkim mieście (2008)

Każdy chociaż odrobinę zna przygody Carrie Bradshaw w Nowym Jorku. W 2008 na naszych ekranach pojawił się film na podstawie klasycznego już serialu „Seks w Wielkim Mieście”, w którym po kolejnej fali perypetii bohaterka musi nająć…prywatną asystentkę! Jennifer Hudson w roli Louise pokazała, że asystentka może uratować nie tylko twój biznes, ale również ciebie samego. Jak w dobrze nasmarowanym mechanizmie potrzeb, prywatny pomocnik potrafi wyczuć twój nastrój i zrozumieć jak można ci pomoc. Nieważne czy to przy organizacji przeprowadzki, czy może zamiany numeru kontaktowego. W końcu, bycie asystentem to nie tylko praca. To niemal związek, w którym można być dla kogoś wsparciem emocjonalnym, a nawet przyjacielem.

Źródło: http://www.imdb.com/title/tt1000774/mediaviewer/rm1421907712.

5. Narzeczony mimo woli (2009)

Na zakończenie, coś z wyższych rejestrów absurdu. Andrew Paxton (Rayan Reynolds) jest asystentem przebojowej Margaret Tate. Andrew ciężko pracuje i stara się realizować wszystkie małe i większe powierzone mu zadanie. Od przyniesienia kawy, po wyszukiwanie ciekawych dla firmy rękopisów. Nic jednak nie mogło go przygotować na zadanie jakim jest ukartowany ślub z własną przełożoną!

„Narzeczony mimo woli” to nie idealne przełożenie na ekran pracy asystenta, ale za to wspaniała komedia, pokazująca jak trudno połączyć karierę ze zwykłymi, życiowymi wartościami. Pokazuje również na ekstremalnym przykładzie, że asystent zawsze musi być gotowy na zadanie, które dosłownie zwali go z nóg. Nie można jednak narzekać, trzeba pracować!

Źródło: http://www.imdb.com/title/tt1041829/mediaviewer/rm1669958144

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *