Szukaj w:

Wieczór z książką? Te pozycje powinny Cię zainteresować

Beautiful woman holding a book and reading

Czas czytania artykułu: 2 minuty

  1. Tim Ferriss, „4-godzinny tydzień pracy”. Autor znany chyba już wszystkim biznesmenom. Tim – człowiek orkiestra, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Udowodnił to w książce, której sprzedaż osiągnęła ponad milion egzemplarzy. Dla Ferrisa efektywność to przede wszystkim zaprzyjaźnienie się z delegowaniem zadań. Jeśli uda Ci się wyjść ze schematu, że tylko Ty dany projekt/zadanie wykonasz najlepiej, to zyskasz mnóstwo czasu dodatkowego dla siebie. Jedyne co musisz zrobić, to rekrutacja ludzi, którzy zrozumieją Twoją wizję i wykonają zadanie tak jak Ty albo i lepiej 😉 Jeśli masz dużo na głowie, to po prostu trudno być efektywnym przez wiele godzin z rzędu. Przekonaj się i daj szansę innym!
  2. Ron Hale-Evans, „75 sposobów na zwiększenie wydajności umysłu”. Książka opisuje konkretne sposoby na polepszenie działania pamięci, umiejętności twórczego myślenia, przetwarzania przez mózg informacji, czy logicznego podejmowania decyzji. Zawiera techniki, których praktyka zwiększy Twoją efektywność w pracy. Autor książki udowadnia, że systematyczne ćwiczenie swojego umysłu, pobudzi myślenie twórcze oraz przyśpieszy naszą codzienną pracę. Warto przeczytać, by dowiedzieć się między innymi o tym, jak pobudzić jasność umysłu w momencie, kiedy jej najbardziej brakuje.
  3. David Allen, „Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności“. Bestseller – poradnik, który nam pomoże ogarnąć chaos w życiu prywatnym, jak i służbowym. Jeśli nie wiesz, jak uporządkować stos ważnych i mniej istotnych spraw do załatwienia, jak ustalić priorytety oraz zaplanować działania – to ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie. Stosowanie metody GTD (Getting Things Done) przyniesie spektakularne efekty wszystkim, którzy pragną być bardziej efektywni. Tą książkę po prostu trzeba przeczytać.
  4. Charles Duhigg, „Mądrzej, szybciej, lepiej” Jeśli zastanawiałeś się kiedyś jak to jest, że niektórzy ludzie i firmy osiągają niespotykany sukces, to pozycja obowiązkowa dla Ciebie. Dlaczego? Ponieważ w książce znajduje się osiem kluczowych obszarów – od motywacji i umiejętności wyznaczania celów, aż po zagadnienie koncentracji i dokonywanie wyborów, którymi posługują się najbardziej efektywne przedsiębiorstwa. Po przeczytaniu będziesz wiedział, jak postrzegać małe cele na tle dużych wyzwań. Lektura wskaże Ci aspekty różniące ludzi produktywnych od zapracowanych.
  5. Daniel Kubach, „Sztuka efektywności” autor książki, to z wykształcenia absolwent Psychologii Zarządzania Biznesem. Lektura to praktyczna wiedza, którą sam autor wykorzystywał w budowaniu swojej firmy. Lektura obowiązkowa dla wszystkich działających na polskim rynku i nie tylko. Daniel Kubach sięgnął dwóch stron od bankruta do milionera, podaje z własnego doświadczenia, jak nie zarządzać firmą. Opisuje konkretne wskazówki mogące zwiększyć efektywność tego, co robimy. W przyjacielskiej i bezpośredniej formie opowiada o tym, co w jego przypadku zadziałało i dlaczego.

Brella Magazyn

Magazyn dla skutecznych przedsiębiorców oraz kadry managerskiej, wspierający wiedzę w zakresie tematyki ogólnobiznesowej, managerskiej i motywacyjnej. Partnerem bloga jest Brella.pl, której oferta to głównie: Wirtualny asystent, Concierge i Wirtualny sekretariat. Sprawdź cennik i umów się ze swoim doradcą na rozmowę.

Latest posts by Brella Magazyn (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *