Szukaj w:

Jak wygrać pewnością siebie

Czas czytania artykułu: < 1 minuta

Czeka Cię rozmowa o pracę lub ważne spotkanie? Asystentki Brella podpowiedzą Ci, jak się zachować, aby wypaść korzystnie. Zazwyczaj w takich sytuacjach brakującym czynnikiem jest… pewność siebie.

Nawet najlepszy profesjonalista musi wiedzieć, jak zachowywać się podczas rozmów biznesowych, aby przekonać do siebie klienta lub pracodawcę. Oto kilka porad, które przydadzą się podczas każdego stresującego spotkania.

1.  Stanowcze gesty

Nic nie świadczy o zdenerwowaniu rozmówcy tak, jak jego rozbiegany wzrok i nerwowe ruchy rąk. Pamiętaj o tym podczas kolejnego ważnego czy stresującego spotkania i spróbuj opanować dłonie. Staraj się trzymać nieruchomo. Stabilna pozycja ciała prawdopodobnie Cię uspokoi!

2. Zwolnij

Cokolwiek robisz, zwolnij. Twoje samopoczucie natychmiast się poprawi, jeśli Twoje ruchy będą spokojne i zdecydowane. Precyzja wykonywanych czynności zrobi dużo lepsze wrażenie niż pośpiech i gwałtowność.

3. Wyciągnij się

Dodaj sobie kilka centymetrów wzrostu… prostując plecy. To prawdopodobnie najłatwiejsza metoda na to, aby poczuć się pewniej. Pilnuj, aby nie kulić ramion – taka pozycja zasygnalizuje Twojemu otoczeniu, że czujesz się słaby.

4. Uśmiech!

Badania dowodzą, że nastrój jest zależny od sygnałów wysyłanych przez ciało. Z tego powodu nawet sztucznie wywołany uśmiech sprawi, że poczujesz się lepiej. Poza tym uśmiechnięta twarz wywoła lepsze wrażenie, niż ta wyrażająca niepokój.

5. Pozycja mocy

Stojąc lub siedząc, nie zbliżaj stóp do siebie. Choć to brzmi zabawnie, to pozycja z rozstawionymi stopami nadaje pewności siebie i kojarzy się z siłą. Zrób delikatny rozkrok i w ten sposób przywołaj swoją pewność siebie.

Pamiętaj, że Twoi rozmówcy odbierają to, jak sam się czujesz. Często poprawa postawy jest w stanie zupełnie zmienić Twój wizerunek. Wypróbuj nasze sposoby i koniecznie podziel się rezultatami w komentarzu.

Zaciekawi Cię również:  Stoisz w korku? Nie marnuj czasu! Poznaj najlepsze sposoby na jego efektywne wykorzystanie
Brella Magazyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *