Szukaj w:

Kogo warto obserwować w polskim Internecie?

warto obserwować

Czas czytania artykułu: 3 minuty

 

W obecnych czasach, gdy Internet jest powszechnie dostępny, a liczba internetowych osobowości cały czas rośnie, coraz więcej użytkowników zadaje sobie pytanie: Kogo warto obserwować w polskim Internecie? Rozwój osobisty to ważna część życia każdego świadomego człowieka, niemniej dotarcie do wartościowych treści w oceanie bzdur, oczywistych błahostek i pseudospecjalistów nie jest łatwe. Dlatego postanowiliśmy stworzyć cykl, w którym przedstawimy Wam polskich specjalistów, hobbystów i inne ciekawe osoby, warte zauważenia.

Warto obserwować Janinę Bąk
– statystyka, marketing, humor

Polska statystyczka, wykładowczyni akademicka, blogerka, autorka książek. Twórczość Janiny to idealna mieszanka humoru, ciekawostek i statystycznej wiedzy, podanej w tak przystępny sposób, że nawet najbardziej oporny laik zrozumie. Janina stała się popularna w Internecie dzięki swojemu blogowi – Janina Daily. Poza rolą zabawnej blogerki jest też szanowaną specjalistką – prowadzi szkolenia dla firm, występuje na konferencjach marketingowych, PR-owych, naukowych oraz współpracuje marketingowo z wybranymi przez siebie markami. Zastanawiasz się, czy zaufać Janinie? AXA Ubezpieczenia, T-Mobile, BNP Paribas i wielu innych już to zrobili!

Warto obserwować Kamila Kozła
– prezentacje, szkolenia, storytelling

Przedsiębiorca, wykładowca akademicki, ekspert wystąpień publicznych. Kamil nie tylko wie, jak świetnie zaprezentować siebie, ale też jak nauczyć tego innych. Opracował metodykę 4 warstw, która pozwala zmierzyć wartość i emocje w prezentacji. Tak, to brzmi dziwnie i pewnie dlatego jest skuteczne. Nie bez powodu współpracował z kadrą zarządzającą Onetu i ABC Data. Boisz się, że tematyka wystąpień może Cię przytłoczyć? Kamil interesuje się również marketingiem i psychologią poznawczą. Na swoim blogu pisze o tym, na co ma ochotę, np. urządzeniach firmy Apple albo proteście nauczycieli.

Warto obserwować Joannę Okuniewską
– podcast, szczerość, Islandia

Robiła karierę w agencji reklamowej w Warszawie. Rzuciła stabilną pracę, aby przeprowadzić się do stolicy Islandii i zacząć pracować… w kuchni. Gdy miała depresję, powstał jej pierwszy podcast „Tu Okuniewska”. Dla samej Asi był pamiętnikiem i narzędziem terapeutycznym, a okazał się początkiem ogromnego sukcesu. Z czasem stworzyła swój drugi autorski podcast „Ja i moje przyjaciółki idiotki” oraz weszła we współpracę z firmą showroom, tworząc kolejną serię „Dziewczyny z sąsiedztwa”, w której rozmawia z wybranymi przez siebie kobietami na luzie i bez cięć. Jej gościem była nawet Maryla Rodowicz! Każdy jej podcast porusza inną tematykę, a wszystkie przyciągają ogromne grono słuchaczy! Dla tych, którym szczególnie przypadła do gustu idiotkowa seria, polska królowa podcastów wydała ostatnio książkę, którą można kupić na jej stronie internetowej.

Warto obserwować Piotra Buckiego
– coach, manager, strateg, szkoleniowiec, wykładowca, freelancer

Ulubione pytanie Piotra to „Dlaczego?”. Lubi wiedzę, zdobywać ją z wszelkich możliwych źródeł oraz przekazywać ją dalej i oczywiście wykorzystywać w licznych projektach, które prowadzi. Jego ulubionym obszarem swojej działalności jest szeroko pojęta komunikacja. Na swoim blogu regularnie postuje autorskie teksty w obszarach tematycznych: marketing, branding, psychologia, pitching, lifestyle i najluźniejszy #taktylkomówię. Oferuje różnorodne szkolenia dedykowane i konsultacje indywidualne z zakresu prezentacji idei, wystąpień publicznych, motywacji, siły woli, zarządzania czasem i stresem. Nie wiesz które szkolenie powinieneś wybrać? Chcesz wiedzieć, co konkretnie z niego wyniesiesz? Odpowiedzi znajdziesz na stronie Piotra.

Zaciekawi Cię również:  Zniechęcenie w pracy - co możesz zrobić, by go uniknąć?
Warto obserwować Ulę Pedantulę
– youtuberka, blogerka, dziennikarka, autorka książek, miłośniczka sprzątania

Metody na okiełznanie chaosu w domu, mądre zakupy, codzienne patenty, metamorfoza balkonu oraz wiele innych złotych trików i praktycznych rad… To wszystko znajdziesz w jej licznych wpisach, filmikach oraz w książce tej pozytywnej kobiety! Ula, jak sama mówi, jest najszczęśliwsza, kiedy może ogarnąć dom, uporządkować jakiś kącik albo odmienić pokój. Z jej wiedzą i pozytywnym nastawieniem, domowe porządki przestają być straszne! A szczególnie zainteresowanych tematem, zapraszamy do teamu Pedantula, który liczy już ponad 230 000 osób!

Warto obserwować Katarzynę Koczułap (Co z tym seksem?)
– psycholożka i seksuolożka

Edukacja i rozmowy o seksie oraz wszystkim, co z nim związane. Bez mitów, tematów tabu i owijania w bawełnę. Kasia nie tylko nie boi się trudnych tematów, ale potrafi też w charyzmatyczny i prosty sposób wyjaśnić wszystko, co interesuje jej odbiorców. Od tak przyziemnych spraw jak okres, po zabawki i fantazje erotyczne, a to wszystko udostępnia zupełnie za darmo na swoim Instagramie! Interesujące zagadnienia znajdzie dla siebie każdy, bez względu na wiek i indywidualne doświadczenia. Rzetelna wiedza o tematyce seksualnej prosto od specjalistki jeszcze nigdy nie była tak łatwo dostępna!

Wbrew pozorom w polskim Internecie można znaleźć wiele wartościowych treści i ciekawych osób, które chętnie dzielą się swoją specjalistyczną wiedzą. Wybierz obszary, które najbardziej Cię interesują i czerp z nich całymi garściami! Możesz też poszerzać swoją wiedzę na wielu zróżnicowanych polach, w dzisiejszych czasach nic Cię nie ogranicza. Jak tylko zaprzyjaźnisz się z twórcami z naszej listy, wrócimy z drugą częścią naszego cyklu.

 

Nie chcesz przegapić drugiej części? Zapisz się na newsletter:

Newsletter Brella.pl

Zapisz się ...

Please wait...

Dziękujemy : )

 

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels.
Brella Magazyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *