Szukaj w:

Kogo warto obserwować w polskim Internecie?

warto obserwować

Czas czytania artykułu: 3 minuty

 

W obecnych czasach, gdy Internet jest powszechnie dostępny, a liczba internetowych osobowości cały czas rośnie, coraz więcej użytkowników zadaje sobie pytanie: Kogo warto obserwować w polskim Internecie? Rozwój osobisty to ważna część życia każdego świadomego człowieka, niemniej dotarcie do wartościowych treści w oceanie bzdur, oczywistych błahostek i pseudospecjalistów nie jest łatwe. Dlatego postanowiliśmy stworzyć cykl, w którym przedstawimy Wam polskich specjalistów, hobbystów i inne ciekawe osoby, warte zauważenia.

Warto obserwować Janinę Bąk
– statystyka, marketing, humor

Polska statystyczka, wykładowczyni akademicka, blogerka, autorka książek. Twórczość Janiny to idealna mieszanka humoru, ciekawostek i statystycznej wiedzy, podanej w tak przystępny sposób, że nawet najbardziej oporny laik zrozumie. Janina stała się popularna w Internecie dzięki swojemu blogowi – Janina Daily. Poza rolą zabawnej blogerki jest też szanowaną specjalistką – prowadzi szkolenia dla firm, występuje na konferencjach marketingowych, PR-owych, naukowych oraz współpracuje marketingowo z wybranymi przez siebie markami. Zastanawiasz się, czy zaufać Janinie? AXA Ubezpieczenia, T-Mobile, BNP Paribas i wielu innych już to zrobili!

Warto obserwować Kamila Kozła
– prezentacje, szkolenia, storytelling

Przedsiębiorca, wykładowca akademicki, ekspert wystąpień publicznych. Kamil nie tylko wie, jak świetnie zaprezentować siebie, ale też jak nauczyć tego innych. Opracował metodykę 4 warstw, która pozwala zmierzyć wartość i emocje w prezentacji. Tak, to brzmi dziwnie i pewnie dlatego jest skuteczne. Nie bez powodu współpracował z kadrą zarządzającą Onetu i ABC Data. Boisz się, że tematyka wystąpień może Cię przytłoczyć? Kamil interesuje się również marketingiem i psychologią poznawczą. Na swoim blogu pisze o tym, na co ma ochotę, np. urządzeniach firmy Apple albo proteście nauczycieli.

Warto obserwować Joannę Okuniewską
– podcast, szczerość, Islandia

Robiła karierę w agencji reklamowej w Warszawie. Rzuciła stabilną pracę, aby przeprowadzić się do stolicy Islandii i zacząć pracować… w kuchni. Gdy miała depresję, powstał jej pierwszy podcast „Tu Okuniewska”. Dla samej Asi był pamiętnikiem i narzędziem terapeutycznym, a okazał się początkiem ogromnego sukcesu. Z czasem stworzyła swój drugi autorski podcast „Ja i moje przyjaciółki idiotki” oraz weszła we współpracę z firmą showroom, tworząc kolejną serię „Dziewczyny z sąsiedztwa”, w której rozmawia z wybranymi przez siebie kobietami na luzie i bez cięć. Jej gościem była nawet Maryla Rodowicz! Każdy jej podcast porusza inną tematykę, a wszystkie przyciągają ogromne grono słuchaczy! Dla tych, którym szczególnie przypadła do gustu idiotkowa seria, polska królowa podcastów wydała ostatnio książkę, którą można kupić na jej stronie internetowej.

Zaciekawi Cię również:  5 kluczy do sukcesu dla kobiet zaczynających własny biznes
Warto obserwować Piotra Buckiego
– coach, manager, strateg, szkoleniowiec, wykładowca, freelancer

Ulubione pytanie Piotra to „Dlaczego?”. Lubi wiedzę, zdobywać ją z wszelkich możliwych źródeł oraz przekazywać ją dalej i oczywiście wykorzystywać w licznych projektach, które prowadzi. Jego ulubionym obszarem swojej działalności jest szeroko pojęta komunikacja. Na swoim blogu regularnie postuje autorskie teksty w obszarach tematycznych: marketing, branding, psychologia, pitching, lifestyle i najluźniejszy #taktylkomówię. Oferuje różnorodne szkolenia dedykowane i konsultacje indywidualne z zakresu prezentacji idei, wystąpień publicznych, motywacji, siły woli, zarządzania czasem i stresem. Nie wiesz które szkolenie powinieneś wybrać? Chcesz wiedzieć, co konkretnie z niego wyniesiesz? Odpowiedzi znajdziesz na stronie Piotra.

Warto obserwować Ulę Pedantulę
– youtuberka, blogerka, dziennikarka, autorka książek, miłośniczka sprzątania

Metody na okiełznanie chaosu w domu, mądre zakupy, codzienne patenty, metamorfoza balkonu oraz wiele innych złotych trików i praktycznych rad… To wszystko znajdziesz w jej licznych wpisach, filmikach oraz w książce tej pozytywnej kobiety! Ula, jak sama mówi, jest najszczęśliwsza, kiedy może ogarnąć dom, uporządkować jakiś kącik albo odmienić pokój. Z jej wiedzą i pozytywnym nastawieniem, domowe porządki przestają być straszne! A szczególnie zainteresowanych tematem, zapraszamy do teamu Pedantula, który liczy już ponad 230 000 osób!

Warto obserwować Katarzynę Koczułap (Co z tym seksem?)
– psycholożka i seksuolożka

Edukacja i rozmowy o seksie oraz wszystkim, co z nim związane. Bez mitów, tematów tabu i owijania w bawełnę. Kasia nie tylko nie boi się trudnych tematów, ale potrafi też w charyzmatyczny i prosty sposób wyjaśnić wszystko, co interesuje jej odbiorców. Od tak przyziemnych spraw jak okres, po zabawki i fantazje erotyczne, a to wszystko udostępnia zupełnie za darmo na swoim Instagramie! Interesujące zagadnienia znajdzie dla siebie każdy, bez względu na wiek i indywidualne doświadczenia. Rzetelna wiedza o tematyce seksualnej prosto od specjalistki jeszcze nigdy nie była tak łatwo dostępna!

Wbrew pozorom w polskim Internecie można znaleźć wiele wartościowych treści i ciekawych osób, które chętnie dzielą się swoją specjalistyczną wiedzą. Wybierz obszary, które najbardziej Cię interesują i czerp z nich całymi garściami! Możesz też poszerzać swoją wiedzę na wielu zróżnicowanych polach, w dzisiejszych czasach nic Cię nie ogranicza. Jak tylko zaprzyjaźnisz się z twórcami z naszej listy, wrócimy z drugą częścią naszego cyklu.

 

Nie chcesz przegapić drugiej części? Zapisz się na newsletter:

Newsletter Brella.pl

Zapisz się ...

Please wait...

Dziękujemy : )

 

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels.
Latest posts by Brella Magazyn (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *