Szukaj w:

Kogo warto obserwować w polskim Internecie? Część 2

warto obserwować

Czas czytania artykułu: 3 minuty

 

Czas na drugą część naszego cyklu! Poznaj 6 niesamowitych osób, które zrobiły furorę w Internecie, ponieważ popularyzują to, na czym znają się najlepiej. Dzięki nim już miliony internautów odkryło w sobie pasję i chęć do nauki, do zmiany, których nigdy wcześniej się po sobie nie spodziewali. Internet dał wspaniałą możliwość specjalistom z różnych dziedzin docierać do ogromnej ilości odbiorców, których chętnie zarażają swoją pasją, dociekliwością i stylem życia. Daj się zainspirować!

Warto obserwować Ewę Grzelakowską-Kostoglu (Red Lipstick Monster )
– youtuberka, wizażystka i kosmetolożka

Kanały social media Ewy śledzą ponad 3 miliony fanów. Jest autorką 3 bestsellerowych książek, a od niedawna również e-booka! Ewa zdobyła popularność dzięki autorskiemu kanałowi w serwisie YouTube. Prezentuje na nim poradniki związane z urodą, makijażem, pielęgnacją i uczy świadomego podejścia do kosmetyków. Od niedawna zaczęła otwarcie mówić o swoich zaburzeniach odżywiania oraz walce o własne zdrowie i samoakceptację. Swoją szczerością zaskarbiła sobie jeszcze więcej fanów. Wydała „Ciałopozytywny poradnik śniadaniowy” we współpracy ze specjalistkami z dziedziny dietetyki.

Warto obserwować Radosława Kotarskiego
– popularyzator wiedzy, przedsiębiorca, twórca kanału Polimaty

Radosław uwielbia szukać informacji, które porwą i zaciekawią zarówno jego, jak i widzów oraz czytelników Polimatów. Fascynuje go wiele różnych dziedzin wiedzy, ponieważ to, co ceni w niej najbardziej to dobra zabawa, towarzysząca jej pozyskiwaniu. Napisał 2 książki i obie okazały się hitem! „Nic bardziej mylnego!”, czyli obalenie 58 najpopularniejszych mitów, które na stałe zagościły w świadomości wielu osób, a niektóre nawet w podręcznikach szkolnych! Jego drugie dzieło „Włam się do mózgu” również dotyczy uczenia się. W książce opisuje techniki, które pozwalają w nowoczesny i przyjemny sposób zdobywać wiedzę oraz umiejętności. Warto wiedzieć, że każdą z metod zawartą w książce Radek przetestował sam, jeszcze przed przystąpieniem do pisania.

Warto obserwować Paulinę Lis (Lisie Piekło)
– joga, medytacja, minimalizm

Paulina z osoby uzależnionej od kupowania nowych kosmetyków zmieniła się w minimalistkę. O tym, od czego zaczęła się ta zmiana, jak joga i medytacja wpłynęły na życie Pauliny oraz dlaczego warto jeść roślinnie i co zdrowa dieta zmienia w życiu opowiada na swoich kanałach na YouTube oraz Instagram! Oprócz tego Paulina podpowiada, jak żyć w zgodzie z zasadą slow oraz w jaki sposób zacząć medytować i uprawiać jogę. To nie wszystko! Na jej kanałach znajdziesz również wegańskie przepisy oraz masę rad i poleceń dotyczących roślin domowych.

Warto obserwować Mateusza Grzesiaka
– doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki, psycholog, trener rozwoju osobistego

Szkoli międzynarodowo od ponad 17 lat w 7 językach, głównie na rynkach europejskich i amerykańskich. Pomaga ludziom i organizacjom osiągnąć zaplanowane cele poprzez dostarczanie narzędzi komunikacyjnych w obszarach biznesu i życia osobistego. Jego zainteresowania naukowe dotyczą szeroko rozumianego brandingu w mediach społecznościowych. Napisał wiele książek i artykułów naukowych z zakresu zarządzania, marketingu, psychologii sukcesu, zmiany i relacji oraz inteligencji emocjonalnej. Zacznij czerpać z wiedzy i doświadczenia Mateusza, którą dzieli się nie tylko w swoich książkach i licznych wystąpieniach, ale również na blogu!

Zaciekawi Cię również:  5 wskazówek, jak skutecznie wyznaczać i osiągać cele
Warto obserwować Paulinę Mikułę
– popularyzatorka wiedzy o języku polskim

Popularność zdobyła 7 lat temu, dzięki autorskiemu kanałowi na YouTube, na którym w sposób przystępny i ciekawy tłumaczy, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim. Efektem jej kanału okazało się zainteresowanie młodych internautów zgodnością swoich wypowiedzi z normą językową i skłonienie ich do pracy nad własną poprawnością językową i poziomie wypowiedzi. Program Pauliny określany jest często jako hybryda tradycyjnego poradnictwa językowego z rozrywkowym wideoblogiem. Paulina Mikuła wydała 2 książki, z czego jedną zupełnie niedawno – „Literatoura” jest dopiero w przedsprzedaży, ale już budzi niemałe zainteresowanie.

Warto obserwować Pawła Tkaczyka
– strateg marki

Szkoleniowiec, doradca, autor ponad 400 artykułów o budowaniu marki, strategii mediów społecznościowych i zwiększaniu marki. Zdobywca tytułu Marketingowej Książki Roku za dzieło „Zakamarki marki” oraz pierwszego miejsca na liście bestsellerów OnePress książką „Grywalizacja”. Jego ostatnia książka „Narratologia” również została wyróżniona jako najlepsza książka dla trenerów. Chcesz wybudować silną markę? Zajrzyj na bloga Pawła! Pomógł już SONY, HBO oraz Orange, pomoże i Tobie!

W polskim Internecie nie brakuje specjalistów, którzy dzięki swojej pasji i charyzmie potrafią przekazywać swoją wiedzę dalej i zdobywać miliony autentycznych fanów. Oczywiście, Internet niesie ze sobą wiele negatywnych wpływów i niebezpieczeństw, ale trzeba pamiętać, że to od nas zależy, w jaki sposób będziemy z niego korzystać. Jeżeli wybierzemy wartościowy content, tworzony przez specjalistów i pasjonatów, to Internet może poprawić jakość naszego życia i zaszczepić w nas nowe pasje.

 

Nie chcesz przegapić interesujących treści? Zapisz się na newsletter:

Newsletter Brella.pl

Zapisz się ...

Please wait...

Dziękujemy : )

 

 

Zdjęcie autorstwa Cristian Dina z Pexels
Brella Magazyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *