Szukaj w:

Zorganizuj się! Nasze sposoby na ogarnięcie bałaganu

Czas czytania artykułu: 2 minut(y)

Organizacja biurka jest bardzo trudna, zwłaszcza kiedy znajdujesz się w ferworze pracy i odczuwasz natłok obowiązków.

Uwolnienie się od bałaganu i oczyszczenie przestrzeni roboczej jest kluczowe dla jakości Twojej pracy. Na szczęście z pomocą przychodzi nam stara dobra RUTYNA. Dzięki niej nie tylko unikniesz przeziębienia w jesienno-zimowe wieczory, ale także uporządkujesz swoje biurko w pracy. Przedstawiam Ci trzy proste tricki, dzięki którym nawet Małgosia Rozenek z zazdrością będzie zerkać na Twoje biurko.

#1 PAPIER

Kuweta, szufladki, tacka, półki, stojaki, półeczki – porządek w dokumentach nie jedno ma imię, a jednak przychodzi nam z wielką trudnością. Kluczem do sukcesu nie jest posiadanie takiego pojemnika na dokumenty (ani nawet posiadanie ich kilku), a efektywne ZARZĄDZANIE nim. Tylko regularne odkładanie, opróżnianie, oznaczanie i archiwizowanie uchroni Cię przed zapomnieniem o jakiejś sprawie lub przeoczeniem ważnej rzeczy. Czynności porządkujące powinny być priorytetem zaraz po przyjściu po pracy albo na koniec dnia. Tak czy inaczej, uwierz mi, że wystarczy tylko 5 minut, żeby uniknąć bałaganu, za to przy 5 dniowej przerwie ryzykujesz zalaniem papierową lawiną.

#2 KAMIEŃ

Istnieje jeszcze jeden sposób na „odpapierzenie” swojego biurka – ARCHIWIZACJA. Wykonywana na bieżąco ma zbawienne skutki nie tylko dla czystości Twojego biurka, ale także dla Twojej listy zadań. Jeżeli problem jest rozwiązany należy poświęcić nawet kilkanaście minut na jego archiwizację. Do pomocy zgłasza się stary wyga skaner oraz jego młodsi bracia, czyli aplikacje na telefon, pozwalające na skanowanie dokumentów, a także ułatwiające sortowanie kolorowe segregatory, znaczniki, zakładki, markery itp.

#3 NOŻYCE

Wolna głowa implikuje czyste biurko! Dlatego też poświęć chociaż 15 minut tygodniowo na spisanie wszystkich zadań liście to-do (nomen omen papierowej bądź w wersji elektronicznej). Pamiętaj, że nie wystarczy tylko spisać, co masz do zrobienia, nadaj swoim zadaniom priorytet. Utwórz hierarchię – najważniejsze zadania powinny znaleźć się na szczycie listy, a te mniej ważne na szarym końcu.

Zaciekawi Cię również:  W pogoni za czasem czyli jak walczyć z prokrastynacją

Gwarantuję Ci, że te trzy proste tricki pozwolą Ci cieszyć się czystym biurkiem. Dzięki automatyzacji działań i rutynie odzyskasz kontrolę nas swoim otoczeniem, raz na zawsze pozbawiając się frustracji związanej z przygnębiającym widokiem stosów papierów na swoim biurku.

A może szybki kurs? https://zorganizujsiew21dni.pl/

Chcesz otrzymywać od nas maile? Dodaj swój adres poniżej:

Newsletter Brella.pl

Zapisz się ...

Please wait...

Dziękujemy : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *