Szukaj w:

Wyjeżdżasz na urlop? Ubezpiecz się!

Czas czytania artykułu: 2 minuty

Cały rok czekałeś na wakacje – dwa tygodnie błogiego lenistwa pod palmami, wyłączona komórka, głowa wolna od projektów i deadlineów. Jedyne o czym marzysz to drink z parasolką i dobra pogoda. Należy Ci się!

Otoczony cudownymi urlopowymi wizjami,  nie dopuszczasz do siebie myśli, że coś może zakłócić Twój wypoczynek. Jeśli chcesz, aby Twój urlop był naprawdę udany, zadbaj o dodatkowe ubezpieczenie– złamana noga czy zwykłe zatrucie pokarmowe na wakacjach za granicą, mogą przysporzyć Ci wielu kłopotów i narazić na dodatkowe koszty.

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć“, dlatego nie zwlekaj, tylko wybierz najlepsze dla siebie ubezpieczenie turystyczne. Dzięki naszym wskazówkom bezboleśnie przebrniesz przez wybór idealnej oferty.

 1. Suma ubezpieczenia.

Nie oszczędzaj – nie warto. Decydując się na opcję za przysłowiową złotówkę, nie oczekuj, że otrzymane środki pokryją faktyczne koszty leczenia. W ekstremalnych przypadkach mogą nie pokryć nawet podstawowej opieki medycznej. Bezpieczna suma ubezpieczenia powinna opiewać na kwotę 200 tys. zł – kupisz ja już 30 zł. Nie zbankrutujesz.

2. Zakres ubezpieczenia.

Planujesz nurkowanie lub jazdę na kite’cie? Uważaj, bo ubezpieczenie może nie obejmować ewentualnego wypadku. Koniecznie sprawdź, jakie aktywności są objęte ubezpieczeniem, a przede wszystkim, które z nich WYKLUCZAJĄ otrzymanie odszkodowania. Dopasuj polisę do swoich planów, po to ją wykupujesz, prawda?

 3. Okres karencji.

Nie zostawiaj zakupu ubezpieczenia na ostatnią chwilę. Często zdarza się, że po podpisaniu umowy ubezpieczenia, obowiązuje kilkudniowy (3-7 dni, w zależności od wybranej opcji)okres karencji, który uniemożliwi Ci pobranie świadczenia, jeśli w tym czasie przydarzy Ci się wypadek. Po co ryzykować?

4. Ogólne Warunki Umowy.

Nie czytasz dokumentów, które podpisujesz? BŁĄD! Niektóre umowy ubezpieczeniowe zawierają zapisy, które mogą zaważyć na tym, że nie otrzymasz odszkodowania, nawet jeśli ulegniesz wypadkowi. Najczęściej dotyczą one okoliczności wypadków lub konkretnych urazów, które nie są objęte ochroną. Poświęć kilka minut na dokładne zapoznanie się z warunkami umowy i wybierz ubezpieczenie, które faktycznie zapewni Ci bezpieczeństwo.

Zaciekawi Cię również:  Oscary 2017, a praca asystenta

5. Zgłoszenie szkody.

Kiedy dojdzie do wypadku, pieniądze będą potrzebne w zasadzie „od ręki“. Pobyt w szpitalu, konsultacja lekarska, leki… W większości wypadków będziesz musiał opłacić te rzeczy we własnym zakresie, następnie na podstawie rachunków i faktur, otrzymasz zwrot od ubezpieczyciela. Są jednak polisy, które gwarantują Ci natychmiastowe pokrycie kosztów leczenia. Sprawdź, które to.

WAŻNE! Nie zapomnij o zabraniu ze sobą karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), która upoważnia do bezpłatnego korzystania z usług NFZ na terenie Unii Europejskiej (tzw. pierwszej pomocy). Kartę zamówisz bezpłatnie na stronie NFZ.

Masz doświadczenia z ubezpieczeniem turystycznym? A może chcesz podzielić się własnymi patentami na najlepszą ochronę podczas wyjazdu? Koniecznie zostaw komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *