Szukaj w:

Zawody, o których nie miałeś pojęcia

Czas czytania artykułu: 2 minuty

 

Na świecie jest mnóstwo niekonwencjonalnych zawodów, o których nigdy nie słyszeliśmy. Części z nich przypada także bardzo dobra płaca, również z tego powodu, że nie cieszą się powszechną popularnością. Oto kilka, które mogą zaintrygować:

Wirtualny asystent

Z dnia na dzień żyjemy w coraz szybszym tempie, więc często nie wystarcza nam czasu na wszystkie zadania, które powinniśmy lub chcielibyśmy wykonać. Z pomocą przychodzi wirtualny asystent, który wyręczy nie tylko w części obowiązków służbowych, ale także administracyjnych czy prywatnych. Wszystko, co zostanie zlecone, będzie wykonane przez profesjonalistów.

Więcej o umiejętnościach wirtualnego asystenta możesz przeczytać tutaj.

Analityk cyber-miasta

Współczesne miasta są niezwykle zautomatyzowane i pozwalają na ich lepsze funkcjonowanie, na przykład sterowanie sygnalizacją świetlną w celu rozładowywania korków w godzinach szczytu. Analityk ma za zadanie dbać o sprawne funkcjonowanie wszechobecnych czujników, a co za tym idzie zwiększać efektywność miasta.

Towarzysz osób starszych

Wraz z rozwojem medycyny, wydłuża się także średnia długość życia. Z tego powodu starsze osoby mogą narzekać na samotność. W takim przypadku warto zatrudnić towarzysza, którego zadaniem są rozmowy, spacery i spędzanie czasu z samotną, starszą osobą.

Partner do wynajęcia

Jeśli nie masz z kim iść na uroczystość rodzinną, a nie chcesz pokazywać się sam, nie szkodzi. Z pomocą przychodzi partner do wynajęcia. Zwykle jest to osoba o nienagannej aparycji i kulturze, więc z pewnością zrobi dobre wrażenie.

Trener robotów

Praca nad sztuczną inteligencją rozwija się bardzo szybko, na rynku pojawiają się coraz to nowe modele robotów, również autonomiczne. To nimi zajmuje się trener robotów. Pomaga w uczeniu maszynowym, aby roboty jak najszybciej mogły służyć człowiekowi w życiu codziennym.

Poławiacz rowerów

W Holandii powołano specjalną służbę komunalną, której zadaniem jest wyławianie rowerów z kanałów. Zdarza się, że te dwukołowce są wrzucane do wody przez turystów. Niestety jest to częste i powszechne zjawisko.

Zaciekawi Cię również:  Wschód słońca najlepiej oblewać filiżanką dobrej kawy
Etyczny haker

Cyberprzestępczość jest coraz bardziej powszechna. Kradzieże danych są bardzo istotnym problemem. Właśnie dlatego firmy zatrudniają hakerów, którzy włamują się do systemów i szukają luk bezpieczeństwa, aby uchronić się przed prawdziwymi złodziejami.

Tester chipsów

Skąd wiemy, czy chipsy mają odpowiednią chrupkość i najlepsze walory smakowe? Dzięki testerom chipsów. To oni czuwają nad najwyższą jakością tej przekąski.

Psycholog biznesu

To stosunkowo nowy zawód, ale cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie w bardzo rozwojowych firmach. Psycholog biznesu dzięki znajomości wszystkich obszarów psychologii analizuje i testuje ulepszenia, które poprawiają wydajność pracowników we wszystkich działach, zarówno w HR, marketingu, sprzedaży jak i logistyce.

 Nurek golfowy

Jest to osoba wyławiająca piłki golfowe ze stawów i innych zbiorników wodnych na polu golfowym. Jest to bardzo ważny zawód z perspektywy ochrony środowiska.

Teraz możesz zastanowić się, czy chcesz zmienić profesję i przebranżowić się na jeden z tych niepopularnych sposobów na życie lub przynajmniej  skorzystać z oferowanych usług w celu polepszenia swojej jakości życia.

 

Więcej nietypowych zawodów przyszłości możesz znaleźć w artykule Business Insider:

https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/jakie-beda-zawody-przyszlosci/7eb94xt

Brella Magazyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *